Gazetecilik Gelişimi – Poynter NewsU Türkiye (Sertifika)

Programa Genel Bakış

Ad:
Gazetecilik Gelişimi – Poynter NewsU Türkiye (Sertifika)
Tip:
Sertifika Programı
ÜCRET:
150,00 ABD Doları tutarındaki bu program, Medya Derneği ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın cömert katkıları sayesinde, bedelsiz olarak sunulmaktadır.

About Certificate Programs

Certificates of proficiency are designed to measure your knowledge of essential skills or information. To receive a certificate, take the NewsU courses associated with that certificate program and then successfully complete the online assessment for each course. Once you've passed all the assessments, you will receive your certificate from Poynter's NewsU.

Poynter Institute ve Türkiye’nin medya kuruluşları, "Gazetecilik Gelişimi" Sertifikası’nı geliştirmek için güçlerini birleştirdiler. Bu sertifika programı kapsamındaki etkileşimli dersler, evrim geçirmekte olan günümüz dijital medya ortamında temel gazetecilik becerilerine ve en iyi uygulamalara hakim olmanızı sağlayacak.

Sertifika programına yazılmak için, sağdaki "Hemen Kaydol" butonuna tıklayın ve program kapsamındaki tüm derslere ve değerlendirme testlerine otomatik olarak kaydolun.

Sertifikayı almaya hak kazanmak için, bu program kapsamındaki her dersin değerlendirme testini geçmeniz gerekir. Testleri geçmek için üçer fırsatınız olacak ve sertifikayı alabilmek için her değerlendirme testinden yüz üzerinden en az 80 puan almanız gerekecek.

Bu sertifika, Poynter-Türkiye Gazetecilik Burs Programı kapsamında sağlanır. Burs (kısmi ya da tam burs verilecek) almaya hak kazanabilmek için, programı tamamlayarak Gazetecilik Gelişimi Sertifikası almanız ve şu an meşgul olduğunuz gazetecilik faaliyeti hakkında bir başvuru doldurmanız gerekmektedir.

Sertifika programında aşağıdaki dersler yer alır:

Bu sertifika programındaki bütün dersleri tamamlayın, arkasından her birinin değerlendirme testini yapın. Değerlendirme testlerindeki sorular, derslerin içeriği üzerine olacak; testleri geçmek içinse üçer hak verilecektir.

Poynter's NewsU’nun geleneksel testleri ve aktivitelerinden farklı olan bu değerlendirmelerde, cevaplar önceden verilmez. Bu yüzden, dersleri dikkatlice takip etmeniz gerekir.

Bu sertifikadan kimler yararlanabilir:

Evrim geçirmekte olan günümüz dijital medya ortamında, temel gazetecilik becerilerine ve en iyi uygulamalara hakim olduğunu göstermek isteyen herkes, Gazetecilik Burs Programı kapsamında sağlanan bu sertifikadan yararlanabilir. Bursu (kısmi ya da tam burs verilecek) almaya hak kazanabilmek için, programı tamamlayarak Gazetecilik Gelişimi Sertifikası almanız ve şu an meşgul olduğunuz gazetecilik faaliyeti hakkında bir başvuru doldurmanız gerekmektedir.

Nasıl Sertifika Alınır:
  • Değerlendirme testlerinin her birinde 15-20 tane çoktan seçmeli ve doğru yanlış tipinde soru bulunur
  • Her değerlendirme testinden, yüz üzerinden en az 80 puan almanız gereklidir
  • Her test için üçer şans tanınacaktır
  • Değerlendirmeleri tamamlamak için 30’ar dakika süre verilecektir
  • Sertifikanızı tüm değerlendirmeleri başarıyla tamamladığınızda alacaksınız

Bu konudaki sorularınız için Sertifikalar Konusunda Sık Sorulan Sorular bölümüne başvurun, ya da bizimle iletişime geçin.